Infacol 0.04 g/ml zawiesina doustna 50 ml

Infacol 0.04 g/ml zawiesina doustna 50 ml

Cena:
20,14 zł
Brutto

infacol-004-g-ml-zawiesina-doustna-50-ml

Postać leku: Zawiesina
--------------------
Dawka: 40 mg/ml
--------------------
Opakowanie: Buteleczka 50 ml
--------------------
Skład: Simeticon 40 mg / 1 ml oraz substancje pomocnicze: sól sodowa sacharyny, hydroksypropylometyloceluloza, hydroksybenzoesan metylu, hydroksybenzoesan propylu, esencja pomarańczowa, woda oczyszczona
---------------- ----
Działanie: Infacol zawiera simetikon - związek obniżający napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu w przewodzie pokarmowym, dzięki czemu ułatwia usuwanie gazów w wyniku perystaltyki jelit. W konsekwencji zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się gazów, zmniejsza bolesne wzdęcia i napięcia żołądka. Nie wchłania się z przewodu pokarmowego.
--------------------
Wskazania: Złagodzenie dolegliwości związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym - wzdęć i bólów kolkowych.
--------------------
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.
--------------------
Ostrzeżenia: Leku nie należy podawać niemowlętom poniżej 1. miesiąca życia.
--------------------
Dawkowanie: Przed każdym posiłkiem należy podać dziecku 0,5 ml zawiesiny (pełną zawartość zakraplacza), która zawiera 20 mg simetikonu. W tym celu należy najpierw dobrze wstrząsnąć butelką, a następnie całkowicie napełnić zakraplacz poprzez dwukrotne ściśnięcie jego gumowej końcówki. Nadmiar leku powinien spłynąć z powrotem do butelki. Lek podaje się doustnie. Nie powinno się używać zakraplacza w celu podawania innych leków.

8738
Nowy produkt